TRZYMAJ FORMĘ

Trzymaj formę nie tylko na wiosnę! Pod takim hasłem wiosnę przywitali uczniowie naszej szkoły.

Szkolna uroczystość była podsumowaniem realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj formę”, którego celem było promowanie aktywnego i zdrowego stylu życia.

Cały program „Trzymaj formę” i wiosenna akcja miała charakter edukacyjny i społeczny.

Uczniowie pogłębili wiedzę o znaczeniu zbilansowanej diety i aktywności fizycznej dla organizmu człowieka, nauczyli się korzystać z informacji zamieszczanych na opakowaniach produktów spożywczych, a zdobytą wiedzę, umiejętności i postawy związane z prawidłowym żywieniem, odpowiednią jakością żywności i aktywnością fizyczną rozpowszechniali i promowali wśród najbliższych.

Podczas wiosennej imprezy szkolnej pt. Trzymaj formęnie tylko na wiosnę, nie zabrakło „zdrowej” i „sportowej” poezji – wierszy i rymowanek tworzonych przez młodzież, wiosennych piosenek w wykonaniu najmłodszych dzieci, a także zdrowych i pysznych przekąsek.

W ramach programu „Trzymaj formę” uczniowie zaprezentowali i wykonali ćwiczenia i zadania sprawnościowe promujące aktywność fizyczną na co dzień.