Akcja "Wyprawka dla maluszka z Peru"

Od połowy października do końca listopada,w Publicznej Szkole Podstawowej im. Władysława Planetorza w Cisku trwała akcja "Wyprawka dla maluszka z Peru", która miała na celu wsparcie młodych mam z Peru, poprzez przygotowanie wyprawek dla ich nowonarodzonych dzieci.
Społeczność szkolna sercem odpowiedziała na apel księdza Darka, duszpasterza misji w Peru. Zebraliśmy ubranka, pieluszki, smoczki, zabawki dla niemowląt. Również uczniowie podzielili się swoimi pluszakami ze starszymi dziećmi. Jak powiedział ksiądz Darek, często bywa tak, że ten pluszak z Polski jest pierwszą i jedyną ich zabawką.
Akcja pokazała, że nie pozostajemy obojętni wobec biedy i potrzeby innych ludzi. Uczniowie dodatkowe przygotowali własnoręcznie kartki z życzeniami dla dzieci z Peru. Włożyli w ich wykonanie sporo pracy.
Serdeczne podziękowania dla Pani dyrektor PSP w Cisku, Małgorzaty Szczygieł- Pander, dla Rodziców, uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły za zaangażowanie i ogromne wsparcie