Dzień Edukacji Narodowej 14-10-2014

W poniedziałek 13 października  wzięlismy udział w apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej.Uroczystość rozpoczęła się od życzenń dla wszystkich nauczycieli oraz obsługi szkoły.
Po tych chwilach, pełnych uznania wobec trudu nauczycieli, przyszedł czas na część artystyczną. Uczniowie klas III przedstawili najnowsze wynalazki techniki potrzebne w pracy nauczyciela i ucznia.

Szczególne podziękowania należą się tym wszystkim uczennicom i uczniom, którzy w tak wspaniały sposób uświetnili Dzień Nauczyciela, dając popis swoim talentom aktorskimi inwencji twórczej.

Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 r. określone ustawą – Karta praw i obowiązków nauczyciela jako Dzień Nauczyciela. Od 1982, na mocy ustawy – Karta Nauczyciela obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej.

Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN), która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Potocznie, dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela.