ROK SZKOLNY 2014/2015

Złoty Stok - klasy Ia i Ib

W dniach 10 i 11 czerwca klasy pierwszeły się na wycieczkę do Złotego Stoku. Spędzili tam  2 dni w tym uroczym miejscu Kotliny Kłodzkiej.

Czekało tam na nich mnóstwo atrakcji związanych z kopalniami i złotem. Najwieksza frajda to wypad nocny do kopalni tylko ze świeczką w ręku. ;-)

Oświęcim!

W dniu 25 marca uczniowe klas trzecich pod opieką p. mgr Danuty Kani, Kaliny Góry, Agnieszki Watnuły i Mariusza Brześniowskiego odwiedziły Muzeum AUSSCHWITZ-BIRKENAU.

Zachowane i autentyczne Miejsce Pamięci to dwie części byłego obozu koncentracyjnego: Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau.

Wizyta z przewodnikiem pozwoliła uczniom  lepiej zrozumieć to unikatowe miejsce.

Uczniom pogoda dopisała, a po zwiedzaniu pojechali do McDonalda.

Łambinowice!

w dniu 17.03.15 klasy drugie wyjechały na tradycyjną wycieczkę, która jest organizowana każdego roku do obozu jenieckiego Stalag 344 Lamsdorf. Uczniowie pod opieką p. mgr Leszka Mikulskiego, Mirosława Dzedzeja, Renaty Sperczyńskiej wyjechali o godzinie ósmej autokarem spod szkoły. Podróż minęła bez jakichkolwiek nieprzewidzianych wydarzeń. Z dobrym humorem zaczęli spotkanie z byłym jeńcem obozu Lamsdorf z roku 1935-Wiktorem Natansonem. Spotkanie poprzedził krótki film przedstawiający losy ludzi przebywających w tych terenach.

Głuchołazy - klasa IIb

Klasa II b dnia 01.06-03.06.2015 r. była na wycieczce w Głuchołazach. Podróż odbyli do Prudnika pociągiem, a dalej już jechali autokarem. Po zakwaterowaniu odbył się Mini turniej Łuczniczy i odbyło się płukanie złota. Następnego dnia odwiedzili Jaskinię Solną i stoczli krwawą batalię o władze nad okolicznymi teranami na Paintballu. Po wieczornym ognisku był spacerek z pochodniami dla spalenia zbędnych kilogramów. Po drugiej nocy wrócili do szarej rzeczywstości.

Lodowisko - Pszów

W dniu 22 stycznia 2015 r., w czasie trwania ferii zimowowych, tradycyjnie nasi uczniowie oraz niektórzy absolwenci pojechali na lodowisko do Pszowa. Po trzech  godzinach lodowej zabawy, w drodze powrotnej zatrzymali się na posiłek w McDonadzie w Raciborzu Wyluzowany. Całą imprezę zorganizowała Młodzieżowa Rada Gminy.

Schronisko Kędzierzyn Koźle

Nasi wolontariusze pod opieką p. Barbary Kochańskiej jak co roku przekazali karmę dla zwierząt lokalnemu schronisku, którą wcześniej zbierała cała szkoła.

Zawody - piłka ręczna

W PG nr 1 w Kędzierzynie- Koźlu w dniu 12.01 odbyły się zawody piłki ręcznej, w których nasza 12-osobowa drużyna zdobyła drugie miejsceUśmiech.

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

Damian Swolana, Natalia Ficoń i Oliwia Tchurzewska pod opieką p. Barbary Kochańskiej w dniu 8 stycznia 2015 uczestniczyli w Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia w Kędzierzynie Koźlu.

Zawody tenisa stołowego w Nysie

W dniu 20 grudnia 2014 Patryk Długosz, Thomas Gwóźdź, Michael Walach i Tobiasz Mastalerz pod opieką p. Jana Malika i Mariusza Brześniowskiego pojechali na turniej tenisa stołowego w ramach II Ligi juniorów w Nysie.

Śląsk moja mała ojczyzna

W dniu 18 grudnia Sandra Ksol i Julia Mastalerz razem z panią Aleksandrą Podgórską pojechały na podsumowanie konkursu Śląsk moja mała ojczyzna.