Rozpoczęcie roku szkolnego

1 września powitaliśmy nowych uczniów naszego gimnazjum. Rok szkolny 2015/2016 rozpoczeliśmy mszą świętą oraz spotkaniami z wychowawcami.

Rzecznik Praw Ucznia

W dniu 9 września odbyły się wybory na Rzecznika Praw Ucznia i jego asystenta. Rzecznikiem został mgr Leszek Mikulski, a jego asystentem Paweł Michalczyk z III b. GRATULUJEMY!!!

Wymiana młodzieży polsko – niemieckiej

W dniach 15. - 21.09.2015r. gościło u nas z rewizytą 16 uczniów
oraz 2 opiekunów Erlenbachschule z Hamm (Zagłębie Ruhry w Niemczech).

Spotkanie o charakterze cyklicznym stwarza młodzieży obu państw możliwość integracji i doskonalenia umiejętności komunikacyjnych, ale również uczy współpracy, odpowiedzialności i empatii oraz szacunku wobec innych wspólnot narodowych.

Kciuk dla pierwszej pomocy!

Bierzemy udział w akcji PCK "Kciuk dla pierwszej pomocy". Każde 150 przesłanych przez nas zdjęć z "KCIUKIEM NA TAK" to jeden fantom do praktycznej nauki pierwszej pomocy, przekazany przez Coca-Cola HBC Polska oddziałom Polskiego Czerwonego Krzyża ( u nas Opolski Oddział PCK ;-) ). Walczymy i wysyłamy!!!

Dyktando Języka Niemieckiego

Uczniowie naszego gimnazjum 8 października podjęli (z dużą dozą humoru) trud napisania Dyktanda Języka Niemieckiego na etapie szkolnym. Wykazali się umiejętnością poprawnego pisania w języku niemieckim.

Do eliminacji wojewódzkich zakwalifikowali się : Katarzyna Pytlik, Anna Groeger oraz Katarzyna Kroker. GRATULUJEMY!!!!

Dziewczyny z niecierpliwością czekaja na wyniki etapu wojewódzkiego, który odbył się 19 października w GOK w Walcach. Trzymamy kciuki!!!

Światowy Dzień Żywności

Nasza szkoła włączyła się w obchody  Światowego Dnia Żywności, który przypada na 16 października. Ich celem jest pogłębianie świadomości opinii publicznej na temat globalnych problemów żywnościowych i wzmocnienie poczucia solidarności w walce z głodem, niedożywieniem i ubóstwem.

Obecnie blisko 1 000 000 dzieci i młodzieży żyje w rodzinach, które na co dzień borykają się z niedostatkiem i nie stać ich na zaspokojenie swoich podstawowych potrzeb, tj.: jedzenia, dachu nad głową, higieny i edukacji.

Obchody Dnia Św. Marcina

11 listopada nasi uczniowie uatrakcyjnili obchody dnia św. Macina. Przedstawiliśmy kilka wierszy i piosenek w języku niemieckim.

Dyskoteka Andrzejkowa

W naszym gimnazjum w dniu 26.11.2015 odbyła się dyskoteka z okazji Andrzejek. Uczniowie bawili się przy wspaniałej muzyce puszczanej przez naszego szkolnego DJ'a Majstra. Były też magiczne i wspaniałe wróżby czarowane przez klasowe wiedźmy i wiedźminów.

Konkurs na lampion z dynii

Pod koniec października zorganizowaliśmy konkurs na lampion z dynii. Po zaprezentowaniu wszystkich prac komisja konkursowa długo obradowała, aż w końcu wyłoniła zwycięzcę. A właściwie klasa Ia otrzymała wyróżnienie, IIIb pierwsze miejsce, a reszta klas otrzymała dymplomy za udział. Nie wszystkie klasy brały udział w konkursie.

Dzień otwarty - 16 marzec 2016

Jak co roku uczniowie klas szóstych z okolicznych podstawówek przyjechli zobaczyć nasze gimnazjum. Jak co riku było wiele atrakcji.