Wymiana: Wyjazd do Opola

Dnia 16 września 2015 nasi uczniowie wraz z uczniami z Niiemiec pojechali do Opola. Spędzili tam czas na graniu w podchody, potem zjedli obiad, a następnie przebywali w Galerii Solaris.

Wymiana: Rudy Raciborskie

W dniu 17 września uczniowie uczestniczący w wymianie wraz z przyjaciółmi z Niemiec pojechali do Rud Raciborskich. W programie mieli zwiedzanie pocysterskiego Klasztoru, obiad oraz zabawy na terenie zabytkowej stacji kolejki wąskotorowej.

Wymiana- Góra św. Anny

Młodzież polsko-niemiecka w dniu 18.09.2015r. odbyła wycieczkę na naszą górę. Tam czekał na nich przewodnik, który pokazał im najciekawsze miejsca i zabytki Góry Sw. Anny. Największą jednak atrakcja okazał się tor saneczkowy.

Planetarium w Chorzowie

Klasy pierwsze odwiedziły najwieksze i najstarsze planetarium w Polsce. Uczniowie obserwowali niebo w różnych porach dniach i roku oraz na różnych kontynentach. Wrócili zadowoleni z wyjazdu do planetarium. Poszerzyli swoją wiedzę w sposób atrakcyjniejszy i ciekawszy. ;-)

Kino - IIIa

Po długich konsultacjach klasowych udało się klasie IIIa wyjechać do pobliskiego kina "Helios". Wycieczka miała na celu integracje zespołu klasowego. Nie zabrakło oczywiście zabawnych scen typu: wysypany popcorn na wejściu, zapomnianej reklamówki z nowymi ciuchami itp..

Teatr Wrocław

22 stycznia 2016r. wybralismy sie do Teatru Komedii we wrocławiu na spektakl "Szalone nożyczki". Pojechało nas 172 osoby. Oczywiście najpierw zrobiliśmy zakupy w galerii.

Klasy III w Oświęcimiu

16 marca klasy III odwiedziły muzeum na terenach dawnego obozu koncentracyjnego Auschwitz - Birkenau.

Wizyta z przewodnikiem pozwoliła uczniom  lepiej zrozumieć to unikatowe miejsce.

Klasy drugie w Łambinowicach

Wdniu 17.03.16r. klasy drugie wyjechały na tradycyjną wycieczkę, która jest organizowana każdego roku do obozu jenieckiego Stalag 344 Lamsdorf. Uczniowie pod opieką p. Barbary Mielnik, Teresy Podoboroznej oraz  Leszka Mikulskiego ruszyli  o godzinie ósmej autokarem spod szkoły. Podróż minęła bez jakichkolwiek nieprzewidzianych wydarzeń. O godz. 10:00 rozpoczęła się uroczystość 71 rocznicy wyzwolenia Stalagu 344 Lamsdorf  przed Pomnikiem Martyrologii Jeńców Wojennych na Cmentarzu Jeńców Radzieckich:

• Hymn państwowy
  • Przemówienia okolicznościowe
  • Modlitwa
  • Apel Pamięci
  • Salwa honorowa
  • Złożenie wiązanek i zniczy

Nastepnie odbyła się projekcja unikatowego dokumentu filmowego z wyzwolenia Stalagu 344 Lamsdorf z komentarzem dr Piotra Stanka. Materiał pochodził z Rosyjskiego Państwowego Archiwum Kino-Foto Dokumentów w Krasnogorsku. Na koniec wysłuchali wspomnień Wiktora Natansona – jeńca Stalagu 344 Lamsdorf.

SREBRNA GÓRA: 06-07-08.06.2016r. Klasa IIIa i IIIb

PIerwszy przystanek i pierwsza rozgrywka odbyła się w Nysie. Dostaliśmy mapę i ruszyliśmy na poszukiwanie kilku zabytków. Wygrała grupa, która pierwsza dotarła do  miejsca staru (pod złotą mewą). Po zakwaterowaniu się w pięknym pensjonacie "Sokółka" i obiedzie spotkaliśmy się  z Komendantem XVIII wiecznej, największej górskiej fortyfikacji w Europie. Wysłuchaliśmy  opowieści o forcie Ostróg– pruskiej fortyfikacji w której w czasach II wojny światowej funkcjonował Oflag VIIIB, karny obóz jeniecki dla najsławniejszych polskich oficerów. Wieczór spędziliśmy przy ognisku, gdzie nie zabrakło wielu śmiesznych sytuacji. W drugi dzień odbył się turniej strzelecki: łuki, broń pneumatyczna i dmuchawki. Najlepsi strzelcy otrzymali cenne nagrody. Po obiadku z mapą w ręku podzieleni na dwie grupy ruszyliśmy na miasto. Tam mielismy ukryte talary.

POZNAŃ- GNIEZNO-BISKUPIN: 15-16-17.06.2016r.

15 czerwca wcześnie rano klasy Ia i Ib wyruszyły do POznania. Tam zwiedzili najpierw Stare Miasto. Poźniej udali się do schroniska. Wieczorem spacerowali po poznańskim rynku. Drugi dzień poświęcony był na zwiedzanie Gniezna. Tam odwiedzili Katedrę Gnieźnieńską. Na koniec udali się do  Muzeum Archeologicznego w Biskupinie. Kolejnym punktem programu był Ostrów Lednicki. Ostani dzień spędzili m.in. w palmiarni, na zamku w Kórniku i Rogalinie.