Szczawnica

Klasa Ia w dniach 5-6 czerwiec 2017r. ruszyła na podbój PIENIN. Zaraz po przyjeździe z werwą weszli na szczyt "Trzy Korony". Momentami było ciężko, ale zdobyli górę wszyscy. Niestety po zejściu okazało się, że wchodzą na następny szczyt "SOKOLICA". Na twarzach niektórych radość, a na niektórych strach i przerażenie. Pogoda (ducha również) dopisała  i zdobyli kolejny szczyt. Po sześciu godzinach wędrówki dotarli do pokoji. Szaleństwo nocne skończyło się ok......... może nie piszmy. Kolejny dzień to czas relaksu. Spływ Dunajcem z przystojnymi FLISAKAMI to sama przyjemność. Piękne słońce i jeszcze piękniejsze widoki. ;-)

Łambinowice!

17 marca to rocznica wyzwolenia obozu w Łambinowicach. W tym dniu uczniowie klas drugich uczestniczyli w uroczyściach związanych z 72 już rocznicą. Delegacja klas złożyła wieniec pod pomnikiem upamiętniającym tragedię żołnierzy, którzy zginęli w tym obozie podczas II Wojny Światowej.

ZAKOPANE

10 marca klasa IIa wyruszyła na podbój ZAKOPANEGO. Wieczór w STOLICY TATR  klasa 2a spędziła na przejażdżce bryczką konną. Bylo też kino i spacer po mieście. Tatry pokazały im całe swoje piękno.

OBÓZ KONCENTRACYJNY AUSCHWITZ-BIRKENAU

Kolejny rok i kolejni uczniowie naszej szkoły odwiedzili Muzeum  Auschwitz - Birkenau, gdzie kiedyś znajdował się obóz koncentracyjny. Wyruszyli rano 7 marca aby wraz  z przewodnikiem  lepiej zrozumieć to unikatowe miejsce.

,,Przywróć naszej pamięci’’

Delegacja uczniów Publicznego Gimnazjum im. Władysława Planetorza w Cisku wzięła udział w akcji ,,Przywróć naszej pamięci’’, dotyczącej upamiętnienia pomordowanych więźniów w ,,Marszach śmierci’’, która odbyła się dn. 19.01.2017r. na terenie byłego obozu pracy przymusowej Blechhammer w dzielnicy Kędzierzyna- Koźla- Sławęcice.
Pan Mikulski przybliżył wcześniej uczestnikom wyjazdu, oraz pozostałym uczniom szkoły na lekcjach historii, losy więźniów obozu.

Planetarium

Klasy pierwsze 15 listopada odwiedziły najwieksze i najstarsze planetarium w Polsce. Uczniowie obserwowali niebo w różnych porach dniach i roku oraz na różnych kontynentach. Wrócili zadowoleni z wyjazdu do planetarium. Poszerzyli swoją wiedzę w sposób atrakcyjniejszy i ciekawszy. ;-)