Jesteś tutaj:Start / Niepodległa

Niepodległa

W ramach obchodów w tym roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę nasi uczniowie aktywnie włączyli się w realizację projektów i konkursów patriotycznych.

Bractwo Karin

Kontynuacją działań  "Niepodległa" była żywa lekcji historii z udziałem Bractwa Karin.

Gimnazjada

9 listopada w kinie Twierdza zobaczyliśmy  film „Dywizjon 303”. Po powrocie do szkoły wzieliśmy udział w akcji – pobicia rekordu w liczbie osób, które jednocześnie odśpiewają nasz hymn państwowy „Mazurka Dąbrowskiego” o 11.11.

Niepodległa

Pierwszy tydzień listopada obchodzilismy pod hasłem „Niepodległa”. Uczniowie codziennie na 3 pierwszych przerwach czytają wiersze naszych polskich poetów, którzy niesamowicie pięknie i z ogromną miłością pisali o naszym kraju – Polsce.

„Ojczyznę noszę w sercu”

W październiku  5 uczniów spróbowało swoich sił na polu twórczym – nasi poeci – patrioci napisali wiersze na Konkurs zatytułowany „Ojczyznę noszę w sercu”.

List do przyszłości

W tym roku szkolnym, już na początku października, grupa 11 uczniów napisała „List do przyszłości”. Idea konkursu – 100 listów na 100-lecie odzyskania niepodległości.

Dyktando

9 października 15 uczniów przystąpiło do Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego pod hasłem „Po polsku o historii”.

Łambinowice

Żywa lekcja historii. 17 marca uczniowie klas IIa i IIb pojechali do Łambinowic. Tam zwiedzili Centralne Muzeum Jeńców Wojennych,

Oświęcim

Żywa lekcja historii. Uczniowie klas trzecich 5 kwietnia zwiedzili Muzeum w Oświęcimiu.